TEL: 881-788-879 | MAIL: kursy@akademiaedukacji.pl

Od chwili powstania Edu w 2004 roku ewaluowała nazwa, zmieniała się siedziba, ale najważniejsze pozostało bez zmian – przez cały czas dostrzegano kompetencje i zaangażowanie w nowoczesną edukację dzieci, młodzieży i dorosłych. Jesteśmy zapraszani i współpracujemy ze wszystkimi, którym zależy na rozwoju intelektualnym, począwszy od szkół podstawowych, poprzez średnie i wyższe a skończywszy na instytucjach kulturalnych, naukowych, biznesowych i mediach. Poniżej znajdą Pastwo odzwierciedlenie części tej aktywności.

 • W październiku 2004 r. Edu zostało zaproszone na Uniwersytet Gdański na Festiwal Skutecznej Nauki i przeprowadziło lekcję pokazową z szybkiego czytania.
 • W styczniu 2005, 2006, 2007 i 2008 Edu prowadziło zajęcia z zakresu technik pamięciowych i metod efektywnej nauki w Studium Tłumaczy ENGLISH UNLIMITED.
 • W czerwcu 2005 r. Edu zostało zaproszone do współpracy przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku i przeprowadziło warsztaty z technik szybkiego czytania.
 • W maju 2006 r. Edu zostało zaproszone do współpracy przez Akademię Morską w Gdyni, gdzie przeprowadziło warsztaty z szybkiego czytania dla studentów.
 • Organizatorzy Festiwalu Przedsiębiorczości – Pomorskie Studenckie Forum Business Centre Club zaprosili 12 maja 2006 Centrum szkoleniowe Edu do poprowadzenia warsztatów z technik szybkiego czytania na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej. Zarówno organizatorzy, jak i studencki kierunków ekonomicznych i przyszli inżynierowie uczestniczący w warsztatach wysoko ocenili ich poziom.
 • Dnia 15 maja 2006 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie na dalszy ciąg przygód Pippi Pończoszanki . Organizatorem były Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, przy współpracy Konsulatu Szwecji w Gdańsku. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gdańska. Nasza Szkoła Szybkiego Czytania miała zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu w celu zaprezentowania szybkiego czytania. Do konkursu stanęło czworo dzieci uczestniczących w kursie „Umiem się uczyć szybko czytam” i czworo dzieci spoza kursu. Na tle dzieci, które nie przeszły treningu szybkiego czytania, nasi kursanci przeczytali tekst dziesięciokrotnie szybciej z takim samym rozumieniem. Dzieci do pokazu przygotowywała trener Alicja Kohnke – Jasińska, a „zawody” poprowadzili trenerzy Dorota Szymczak i Albert Pietras.
 • Redakcja TVN 24 oddział Poznań dnia 18 września 2006 zwróciła do nas z prośbą o udzielenie kierowcom kilku porad i ćwiczeń poprawiających koncentrację. Edu zostało wybrane do programu, ze względu ja fakt, że TVN 24 poszukiwał firmy specjalizującej się w szkoleniach z zakresu koncentracji uwagi. Trener Albert Pietras przeprowadził przed kamerami krótki wykład na temat utrzymywania koncentracji za kierownicą, a następnie przedstawił kilka ćwiczeń dla kierowców, które są możliwe do wykonania bez wychodzenia z samochodu.
 • W październiku 2006 r. Szkoła Szybkiego czytania została zaproszona na radę pedagogiczną Technikum Budowlanego w Gdyni, przeprowadziła szkolenie nauczycieli z szybkiego czytania.
 • W listopadzie 2006 i maju 2007 Edu przeprowadziło warsztaty z zakresu technik efektywnej nauki w Zespole Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni.
 • W marcu 2007 r. Edu przeprowadziło szkolenie na radzie pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 45 w Gdańsku dotyczące kursów dla dzieci 7-11 lat.
 • W czerwcu 2007 r. przeprowadziliśmy warsztaty z szybkiego czytania dla Stowarzyszenia Kinezjologów w oddziale Gdańskim.
 • Październik – grudzień 2007 r. przeprowadziliśmy warsztaty pod tytułem „Techniki pamięciowe” dla uczniów Gimnazjum nr 1 we Władysławowie.
 • W kwietniu 2008 r. zostaliśmy zaproszeni przez Empik do uczestnictwa w Światowym Dniu Książki i przeprowadzenia w salonie w Galerii Bałtyckiej warsztatów dotyczących technik nauki.
 • W maju 2008 r. zaproszenie Akademii Wychowania Fizycznego zostaliśmy jednym ze sponsorów bardzo popularnych w Trójmieście Neptunaliów.
 • Maj 2008 r. na zaproszenie Koła Menadżerów Akademii Morskiej nasza firma prowadziła podczas Dnia Menadżera wykłady i warsztaty z „Zarządzania sobą w czasie” oraz „Technik pamięciowych”.
Back to top