TEL: 881-788-879 | MAIL: kursy@akademiaedukacji.pl

  • Home
  • Poradnik
  • Jak poradzić sobie z brakiem umiejętności uczenia się i trudnościami z zapamiętywaniem u dzieci i młodzieży od 7. kl. szkoły podstawowej?
Kursy dla młodzieży i dorosłych

Zauważyłeś może, że Twoje dziecko ma problemy z nauką?
Możesz mu w nich pomóc zapisując na kurs

Marzysz o wielkiej karierze dla Twojego dziecka, a tymczasem ono ma problemy z uczeniem się,  skupieniem i przynosi coraz gorsze oceny?

Zdarzyło Ci się pomyśleć, że te trudności u nastolatka, to jakiś wrodzony brak umiejętności, że niektórzy tak mają, że dysleksja lub dysleksja rozwojowa eliminują go ze świata “mózgowców”?

A wiedziałeś, że Albert Einstein był dyslektykiem i nauczył się czytać dopiero w wieku 9 lat? Nie przeszkodziło mu to jednak w zostaniu fenomenalnym fizykiem i otrzymaniu Nagrody Nobla. Winston Churchill również miał problemy z nauką, mimo wszystko został wybitnym mówcą i premierem Wielkiej Brytanii.

Dysleksja nie jest żadnym ograniczeniem! To, że Twoje dziecko nie może się skupić na lekcjach, nie oznacza, że nie może pójść do najlepszego liceum w mieście albo na studia!

Zapisanie nastolatka na kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki jest niejako otworzeniem mu drzwi do lepszego świata. Efektem tego będą wyższe oceny w szkole, łatwość czytania i uczenia się.

Nie są to puste obietnice, lecz naturalna konsekwencja pracy z Twoim dzieckiem przy użyciu skutecznych, naukowo potwierdzonych metod (np. zwiększających zapamiętywanie i szybkość czytania ze zrozumieniem). Dorastające dziecko będzie szybciej czytało lektury i odrabiało lekcje, jednocześnie mając czas na spędzanie wolnych chwil jak typowy nastolatek.

Jako troskliwego rodzica na pewno boli Cię oglądanie wiecznie przemęczonego i rozkojarzonego nastolatka, który traci całą motywację do nauki, bo znowu coś poszło nie tak. Nikt nie lubi sytuacji, gdy cała robota idzie na marne… Receptą na to jest umiejętność szybkiego czytania. Wiek trzynastu – czternastu czy więcej lat nie jest zbyt późnym momentem na zapisanie dziecka na nasz kurs.

Jakie korzyści można osiągnąć?

Oprócz nauki nastolatek znajdzie czas na przyjemności, wyjścia z przyjaciółmi i hobby. Przecież każdy z nas potrzebuje jakiegoś odstresowania. Skoro sami nie spędzamy 24h w pracy, to ciężko oczekiwać od dziecka, że poza szkołą będzie siedziało w książkach.

Nastolatek nauczy się więcej, w szybszym tempie, przeczyta „Lalkę” i „Krzyżaków” ze zrozumieniem, lepiej napisze test 8 – klasisty, a potem zda maturę. Pójdzie na studia albo do szkoły policealnej. Innymi słowy – zrobi dokładnie to, co sobie wymarzy i NIC nie będzie go ograniczało.

Dlaczego tak jest?

Bo umiejętność czytania idzie w parze ze skuteczną nauką. 

Łatwo jest nauczyć dziecko jak szybko czytać i co zrobić, żeby się skoncentrować w trakcie lektury

(bo to jest nierozłączna całość), jeśli trafi do firmy posiadającej duże doświadczenie w rozwijaniu  takich umiejętności.

Dziecko zawsze zacznie od przeczytania podręcznika i tylko od jego umiejętności szybkiego czytania będzie zależało czy zajmie mu to godzinę czy 15 minut, czy zrozumie za pierwszym razem, czy za 5. Czy po chwili wszystko będzie dla niego jasne i pójdzie do szkoły przygotowany, czy rzuci książkę w kąt i skończy z kolejną złą oceną.

Nastolatek, który niskim kosztem i w krótkim czasie osiąga sukces w szkole jest jak Friz i jego Ekipa – Każdy chce być jak oni.

A co Ty Drogi Rodzicu będziesz z tego miał?

Całkowicie zminimalizowany poziom stresu spowodowany złymi ocenami i brakami w edukacji. Taki „mały szczegół”, który tak bardzo potrafi odmienić życie. Już dziś przestań się zamartwiać – zrób sobie pyszną kawę albo herbatę, kup ciastko i skontaktuj się z nami, a w zamian otrzymasz promocyjną cenę i zasadę bezpłatnej lekcji próbnej.

Back to top