TEL: 881-788-879 | MAIL: kursy@akademiaedukacji.pl

  • Home
  • Poradnik
  • ­Jak sprawić, żeby uczeń 4-6 klasy szkoły podstawowej zaczął się lepiej i szybciej uczyć?

­Jak sprawić, żeby uczeń 4-6 klasy szkoły podstawowej zaczął się lepiej i szybciej uczyć?

Czy Twoje dziecko ma dysleksję, problemy z czytaniem albo koncentracją? Masz wyrzuty sumienia i nie dają Ci spokoju pytania:

Dlaczego kolejne korepetycje nie działają?

Czy to moja wina, że Jasiu ma problemy z koncentracją?

Co się stało, że Ania myli literki?

Nie jesteś sam – według badań w klasach I-VI szkół podstawowych aż 70-90% dzieci ma trudności w nauce szkolnej.

Zapisanie dziecka na zajęcia szybkiego czytania jest niczym podarowanie mu zestawu uniwersalnych narzędzi do nauki WSZYSTKIEGO. W konsekwencji polepszy się również jego koncentracja, a dziecko będzie zapamiętywało niemal wszystko, co przeczyta. Czytając, po prostu włoży całą wiedzę do swojej głowy.

Czytanie to umiejętność, którą traktujemy jako coś oczywistego. Uczmy się jej w szkole i rozwijamy  z biegiem lat. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że czytać można jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej. Tak! Istnieje szereg technik i ćwiczeń, które to umożliwiają! 

Dlaczego to takie ważne?

Jako zaangażowany i odpowiedzialny rodzic, z pewnością dążysz do wszechstronnego rozwoju swojego dziecka. Zapisujesz je na dodatkowe zajęcia, by mogło rozwijać swoje pasje. Pozwalasz wychodzić na podwórko, aby spędziło czas z przyjaciółmi, na świeżym powietrzu. Jednocześnie obawiasz się, że Twoja pociecha popołudniami przestanie myśleć o zadaniach domowych i obowiązkach szkolnych.

Każdy z nas potrzebuje balansu między czasem poświęcanym na naukę, a tym na rozrywki i przyjemności. Czy jest jakiś sposób, który pomoże Twojemu dziecku usprawnić naukę i uniknąć niepotrzebnej frustracji? Czy możesz zrobić coś, aby czas poświęcany odrabianiu lekcji i nauce zredukować do minimum?

Rozwiązanie jest niesamowicie proste. Nauczyć dziecko szybkiego czytania. Nie ważne jest, czy Ania musi nauczyć się historii czy geografii

Wystarczy, że Twoje dziecko przeczyta podręcznik. Im szybciej Ania będzie czytać, tym szybciej zapamięta, co w nim jest. Im szybciej Ania zapamięta co jest w podręczniku, tym mniej czasu na to poświęci, a co za tym idzie, nie zdąży się zdekoncentrować.

Jak umiejętność szybkiego czytania pomaga w praktyce?

Wyobraź sobie taką sytuację: 

Franek wraca ze szkoły do domu i mówi: Mamo, wyleciało mi z głowy, że na jutro muszę przeczytać Akademię Pana Kleksa. Zupełnie o tym zapomniałem, co teraz? 

W Twojej głowie na pewno pojawia się milion myśli, w tym jedna bardzo istotna: jak on ma przeczytać 100 stron w jeden dzień? Przecież jest w IV klasie szkoły podstawowej i przeczytanie 15 stron zajmuje mu godzinę… Poświęcasz więc resztę dnia na pomoc w efektywnym zapoznaniu się z lekturą, bo wiesz, że Franek wolno czyta lub mało rozumie, gdy jest więcej tekstu. Im Franek mniej rozumie, tym więcej musisz mu tłumaczyć i jeszcze bardziej wydłuża się ten czas, co go dodatkowo męczy. Nici z piłki Franka i z Twojego spotkania z przyjaciółką. Brzmi znajomo?

To teraz wyobraź sobie, że Franek czyta 300% szybciej niż teraz, a dodatkowo wszystko rozumie. Nie musi się cofać o 2 strony, bo nagle zaczął myśleć o piłce, na którą nie pójdzie. Przychodzi do domu, bierze książkę i w ciągu 2 godzin jest po sprawie. Lektura przeczytana, zadanie domowe odrobione, można iść grać z kolegami.

Druga wersja tej historii jest jak najbardziej możliwa. Wielu rodziców zdziwiło się, że taka, wydawać by się mogło, prosta umiejętność może tyle zdziałać. Wyobrażasz sobie jak wiele czasu zaoszczędzisz kiedy Twoje dziecko będzie samo czytało lektury i nie będzie potrzebowało Twojej pomocy przy odrabianiu lekcji?

Jeżeli Twoja wyobraźnia już zaczęła działać to świetnie! Tylko teraz mamy dla Ciebie promocyjną cenę i zasadę bezpłatnej lekcji próbnej! Jedyne co musisz zrobić to skontaktować się z nami.

Back to top