TEL: 881-788-879 | MAIL: kursy@akademiaedukacji.pl

  • Home
  • Poradnik
  • Jaki jest skuteczny sposób na szybsze odrabianie lekcji u dziecka z 2-3 klasy szkoły podstawowej?

Jak dużo czasu spędzasz ze swoim dzieckiem na odrabianiu lekcji? Pewnie musisz mu przeczytać każde polecenie, a potem pomóc przy czytaniu jakiegoś krótkiego tekstu, z którego będzie odpytywane w szkole?

A czy pomyślałeś kiedyś, że można to w bardzo prosty sposób usprawnić?

Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności jaką Twoje dziecko musi zdobyć.

Im szybciej zadbasz o to, aby było ono na najwyższym poziomie, tym bardziej ułatwisz mu życie i dzielne kroczenie przez świat z podniesioną głową.

Wyobraź sobie, że te zadania Twoje dziecko robi samo – bo umie. Czy nie wydaje Ci się to idealnym rozwiązaniem zarówno pod względem minimalizowania Twojej obecności przy lekcjach, jak i zwiększania niezależności malucha?

Być może pomyślisz sobie, że Twoja obecność przy odrabianiu lekcji to obowiązek, od którego nie powinieneś uciekać. Nie tędy droga! Doraźna pomoc daje jedynie krótkoterminowe korzyści. To błędne koło! Dzięki naszym metodom możesz wesprzeć swoje dziecko mądrze i długofalowo.

Zanim pomyślisz, że od tego są codzienne ćwiczenia w domu… Policz ile czasu poświęciłeś na czytanie poleceń i aktywną pomoc dziecku. Udało się?

Kiedy, jeśli nie teraz, jest najlepszy moment aby pokazać mu, że warto być samodzielnym?

Przypomnij sobie ile razy w ciągu dnia Twoje dziecko zaczyna myśleć o niebieskich migdałach? Czy w trakcie odrabiania lekcji nie ma w pewnym momencie dość i woli zająć się czymś, co naprawdę go interesuje? Porobić coś ciekawszego? Zastanawiasz się czasem czy jest jakiś sposób, żeby tego uniknąć, żeby jak najbardziej skrócić czas domowej nauki i zakończyć etap ciągłego rozpraszania się?

Najprostsze rozwiązania zazwyczaj przychodzą do głowy ostatnie – wystarczy nauczyć dziecko szybkiego czytania!

Jeżeli maluch szybko przeczyta polecenie i od razu zrozumie jego treść, to równie szybko rozwiąże takie zadanie. Jeżeli szybko rozwiąże zadanie to nie zdąży się znudzić odrabianiem lekcji.

Lepsze czytanie to też lepsze oceny w szkole, a nic tak nie buduje motywacji dziecka jak pochwały ze strony nauczycieli i rodziców. Jako świadomy rodzic z pewnością wiesz, jak ważny w życiu małego człowieka jest czynnik motywujący.

Czy chcesz zadbać o przyszłość swojego dziecka?

Nie ma lepszego sposobu niż wzmocnienie jego umiejętności poznawczych, a to przyjdzie 100 razy szybciej, jeśli zdobędzie zdolność szybkiego czytania. Wbrew pozorom ta jakże prosta czynność, którą wykonujemy codziennie, ma ogromny wpływ na całą edukację Twojej pociechy, a przecież Tobie jako rodzicowi najbardziej zależy na jej szczęściu.

Nasze doświadczenie pokazuje, że dzieci z trudnościami w czytaniu i uczeniu się po naszym kursie natychmiastowo poprawiają oceny w szkole i jest także duża szansa, że zaczną lubić książki! Nie tylko te, które im czytasz, ale również takie, które czytają same – a to w dzisiejszych czasach jest coraz rzadziej spotykane.

Czy masz w domu fana gier komputerowych, który nie lubi spędzać czasu nad książkami?

Jak bardzo abstrakcyjna jest dla Ciebie sytuacja, w której 8-letni Kajtek zamiast usiąść przed komputerem albo telewizorem bierze do ręki “Dzieci z Bullerbyn” i z własnej, nieprzymuszonej woli, czyta?

A może mała Julka zawsze kładąc się spać prosi Cię o możliwość pogrania na tablecie, a Tobie marzy się, żeby któregoś wieczoru wzięła do ręki “Akademię Pana Kleksa” i przeczytała kilka stron samodzielnie – może nawet na głos?

Jeśli utożsamiasz się z jedną z powyższych historii albo po prostu marzysz o większej ilości czasu dla siebie i Twojej pociechy to już dziś zgłoś się do nas! Tylko teraz mamy dla Ciebie promocyjną cenę i zasadę bezpłatnej lekcji próbnej.

Back to top